Zatrzymaj chwile

„Zatrzymaj chwile” – nowy program w TVP1

Na program „Zatrzymaj chwile” zapraszamy w niedzielę o 17.30 do TVP1. Przedstawimy Wam polskich seniorów i najważniejsze chwile ich życia Program poprowadzą Katarzyna Kołeczek i Anna Popek. Każdy odcinek będzie dostępny na stronie internetowej przez 14 dni po emisji.

„Zatrzymaj chwile” to program, którego bohaterami są niezwykli ludzie - starsze osoby, które mają do opowiedzenia wzruszające i pouczające historie jednak często nie mają już nikogo, kto może ich wysłuchać. Program ma za zadanie zmienić postrzeganie starszych osób wśród młodych, złamać krzywdzący stereotypowy obraz seniora i docenić ich za podejście do życia. Program pokaże także, że seniorzy mogą być aktywni, udzielać się społecznie, rozwijać swoje pasje.

„Zatrzymaj chwile” to jedyny w swoim rodzaju program, który daje szansę starszym osobom powrócić do chwil z ich młodości, do chwil szczególnych, przywołujących piękne wspomnienia. W każdym odcinku programu „odtworzone” zostaną wybrane momenty i historie z młodości trojga starszych ludzi – bohaterów programu - uwiecznione na zdjęciach w ich rodzinnych albumach. Te zdjęcia prezentują sytuacje jakie miały miejsce w czasach ich młodości, w ważnych momentach ich życia, gdy byli aktywni, pełni życia i zdrowia. Dotyczą różnych aspektów życia: miłości, związków, relacji, rodziny, przyjaźni, wakacji itp.

Odtwarzając te historie, bohaterowie programu będą mogli znowu poczuć się jak kiedyś, powrócić w miejsca, w których zrobione były zdjęcia w przeszłości, nawet jeśli wymagać to będzie wysiłku fizycznego i będzie stanowiło dla nich nie lada wyzwanie.

Zapowiedź programu